5 ziół na pamięć i koncentrację

Jakie zioła na pamięc i koncentrację? Mózg jest jedną z najważniejszych części ludzkiego ciała, służy jako dom do wielu wspomnień. Ważne jest, aby mieć dobrą pamięć w celu dokonania postępu w różnych aspektach życia.

Ziołolecznictwo ma wiele do zaoferowania, niezależnie od tego, czy chcesz poprawić koncentrację i skupienie, wzmocnić pamięć, czy też chronić swój mózg przed upadkiem.

Poniżej znajduje się kilka ziół, które są przydatne przy wspomaganiu pamięci:

Kurkuma

Jest to powszechny składnik curry, jest to super-hero zioło. Łagodzi stany zapalne, takie jak problemy skórne, demencja, ból i zapalenie stawów. Badania sugerują teraz, że może być przydatna w walce z rakiem i zapobieganiu chorobie Alzheimera. Kurkuma jest czczona w Indiach, gdzie wskaźnik zachorowań na Alzheimera jest niski w porównaniu do wskaźnika w świecie zachodnim.

Kurkuma - zioła na pamięć i koncentrację

Zobacz również: Kurkuma: 4 najważniejsze zalety

Szałwia

To zioło jest pełne antyoksydantów i zawiera silne właściwości przeciwzapalne, które mogą wzmocnić Twoją pamięć. To zioło jest również znany, aby ludzie czują się bardziej czujny, spokojny i szczęśliwy. Aby to wykorzystać, dodaj świeżą szałwię do swojej diety, posypując nią sałatki, porcje makaronu lub zupy. Można ją również dodawać do farszów i sosów. Aby zaparzyć herbatę z szałwii, należy dodać dwie łyżki suszonej szałwii do kubka wrzącej wody. Przecedzamy herbatę i wypijamy.

Szałwia - zioła na pamięć i koncentrację

Herbata zielona

Zielona herbata może pomóc w walce ze zmęczeniem, jest lepszym wyborem niż kawa. Oprócz zawartości kofeiny, zielona herbata jest pełna przeciwutleniaczy i zawiera imponującą ilość mikroelementów. Wykazano, że substancja zwana L-teaniną zawarta w zielonej herbacie zmniejsza niepokój, co może być pomocne, gdy walczysz z terminami w pracy i musisz zachować produktywność. L-teanina i kofeina działają w duecie, aby poprawić funkcjonowanie mózgu.

Zielona herbata - zioła na wspomaganie pamięci i koncentracji

Rozmaryn

Rozmaryn jest uważany za jedno z najlepszych naturalnych ziół do zwiększania całkowitej mocy mózgu. Ostatnie badania kliniczne wykazały, że rozmaryn pomaga poprawić funkcje poznawcze u osób w każdym zdrowym wieku, nawet u tych, którzy cierpią na chorobę Alzheimera. Herbaty, kapsułki i olejki eteryczne z rozmarynu można znaleźć w wielu sklepach z naturalnymi produktami spożywczymi.

Rozmaryn - wspomaganie pamięci i koncentracji

Zobacz również: Rozmaryn: 5 właściwości i zastosowań

Mięta pieprzowa

Uważa się, że mięta pieprzowa jest jedną z najskuteczniejszych metod stymulacji mózgu i poprawy pamięci i koncentracji. To odświeżające zioło wykazało znaczące wyniki we wspieraniu jasności umysłu. Możesz rozpocząć dzień zaparzając herbatę z mięty pieprzowej lub używając olejków eterycznych.

Mięta pieprzowa na wspomaganie pamięci i koncentracji

Zobacz również: Mięta pieprzowa: 8 korzyści zdrowotnych

Zobacz rownież ciekawy artykuł po angielsku na temat ludzkiej pamięci: Inside the Science of Memory

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *