Zioła na wrzody? 7 naturalnych ziół i sposobów leczenia

Ból brzucha, wzdęcia, zgaga … dyskomfort związany z objawami wrzodów to nie żart! Jeśli chciałbyś spróbować kilku prostych domowych sposobów na wrzody, oto siedem, które pomogą ukoić wewnętrzne ognie. Nie tylko zioła na wrzody żołądka, ale również warzywa.

Jeśli doświadczasz poważnych objawów wrzodów, takich jak wymioty, ciemne, krwawe lub smoliste stolce, omdlenia, problemy z oddychaniem, zmiany apetytu lub niewyjaśniona utrata wagi, ważne jest, aby szukać pomocy u lekarza specjalisty.

Czytaj również: Jakie zioła na ból żołądka?

Cebula

Zaopatrz się w cebulę! Może powodować gazy, ale zapobiega też rozwojowi bakterii powodujących wrzody, które mogą zwiększyć ryzyko zapalenia żołądka, a z czasem doprowadzić do raka żołądka. Dodawaj pokrojoną cebulę do sałatek i kanapek lub wrzucaj ją do dań typu stir-fry, fajitas i makaronów – unikaj tylko smażenia, które może rozregulować żołądek.

Zioła na wrzody żołądka - Cebula

Jogurt

Wszyscy szaleją za jogurtem w tych dniach, i nie bez powodu: Większość jogurtów zawiera aktywne kultury bakterii, lactobacillus i bifidobacterium, które mogą pomóc w trawieniu poprzez równoważenie złych bakterii dobrymi bakteriami. Jeśli przyjmujesz antybiotyki, jogurty te mogą być szczególnie pomocne: Uzupełniają one dobre bakterie, które twoje leki wyeliminowały z organizmu, zapobiegając biegunce.

Kompres z oleju rycynowego

Uspokój bolesny wrzód za pomocą “okładu” z olejku rycynowego nałożonego na brzuch. Olejek rycynowy może zmniejszyć stan zapalny, złagodzić ból i uzdrowić tkanki pod skórą, a kompres jest łatwy i niedrogi do wykonania. Umieść ręcznik w oleju rycynowym, aż do całkowitego nasycenia. Wyciśnij, aby usunąć nadmiar płynu i uniknąć kapania. Przykryj bolesne miejsce na brzuchu, a następnie przykryj suchym ręcznikiem i butelką z gorącą wodą, aby zwiększyć nacisk. Pozostaw okład na skórze do jednej godziny.

Zioła na wrzody żołądka - Olej rycynowy

Kapusta

Choć nie jest to najbardziej modne warzywo, kapusta oferuje niesamowite właściwości leczące wrzody: Pomaga chronić wyściółkę żołądka i jelit oraz odstrasza bakterie, które powodują wrzody. Spróbuj jeść dwie szklanki surowej kapusty każdego dnia (coleslaw?), lub rozważ zrobienie super mocnego soku: Wykazano, że cztery filiżanki soku z kapusty dziennie leczą wrzody trawienne w czasie krótszym niż tydzień! Wybieraj świeżą zieloną kapustę, aby uzyskać optymalny efekt leczenia wrzodów.

Sok z aloesu

Możesz używać żelu z aloesu na oparzenia słoneczne i inne problemy skórne, ale czy wiesz, że sok z tej rośliny może działać kojąco również na zapaloną wyściółkę żołądka? Kup trochę soku w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością lub drogerii i pij kilka łyków przed każdym posiłkiem i na noc. Sok z aloesu złagodzi ból wrzodów i ułatwi gojenie.

Zioła na wrzody - Aloes

Czosnek

Czosnek jest jednym z najbardziej skutecznych i uniwersalnych naturalnych lekarstw na świecie – i może pomóc w zapobieganiu i leczeniu wrzodów żołądka! Jeśli możesz znieść jego ostry smak, jedz dwa ząbki surowego czosnku dziennie, aby kontrolować poziom bakterii H. pylori w jelitach. Możesz również posiekać świeży czosnek i dodać dwie łyżki stołowe surowego, nieprzetworzonego miodu. Korzyści płynące z miodu nie ograniczają się do smaku: Jego antybakteryjne moce będą podwójnie walczyć z tymi paskudnymi złymi bakteriami!

Herbata

Do tej pory powinieneś wiedzieć, że kawa podrażnia już istniejące wrzody. Ale nie w przypadku herbaty! W rzeczywistości, mięta pieprzowa i rumianek herbaty są przeciwzapalne, które mogą złagodzić ból wrzodów i zachęcić do gojenia. Zaparz herbatę i pozwól jej ostygnąć, aż będzie ciepła – zbyt gorąca, a podrażni Twój wrzód. Dodaj trochę surowego miodu, który ma właściwości antybakteryjne, a także słodki smak.

Mięta pieprzowa może pogorszyć objawy refluksu żołądkowo-przełykowego (lub GERD), więc unikaj herbaty miętowej, olejku lub innych aromatów miętowych, jeśli cierpisz na tę przypadłość.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *