Zioła na kaszel – 7 propozycji na suchy kaszel

Jakie zioła na kaszel? Suchy kaszel może być bardzo nieprzyjemny i może występować zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Istnieje wiele metod leczenia klinicznego, które można zastosować w celu jego złagodzenia, ale istnieją również domowe sposoby, które w wielu przypadkach mogą być równie skuteczne.

Może to być również długotrwały efekt uboczny narażenia na toksyny środowiskowe, takie jak dym papierosowy.

Suchy kaszel może utrzymywać się przez wiele tygodni po przeziębieniu lub grypie.

Kaszel suchy nazywany jest również kaszlem nieproduktywnym. W przeciwieństwie do produktywnego, mokrego kaszlu, kaszel suchy nie jest w stanie usunąć śluzu, flegmy ani substancji drażniących z płuc lub przewodów nosowych.

Zioła na kaszel

Domowe sposoby na suchy kaszel nie są uniwersalne. Być może będziesz musiał poeksperymentować z kilkoma, zanim znajdziesz te, które działają dla Ciebie.

Ponadto, nie wszystkie z tych środków zostały w pełni przebadane i udowodniono ich skuteczność. Niektóre metody leczenia są również nieodpowiednie dla niemowląt i dzieci.

Kurkuma

Kurkuma zawiera kurkuminę, związek, który może mieć właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Może być również korzystne dla kilku warunków, w tym suchy kaszel.

Kurkumina jest najlepiej wchłaniana do krwiobiegu, gdy jest przyjmowana z czarnym pieprzem. Możesz dodać 1 łyżeczkę kurkumy i 1/8 łyżeczki czarnego pieprzu do napoju, takiego jak zimny sok pomarańczowy. Można również przygotować z tego ciepłą herbatę.

Kurkuma jest od wieków używana w medycynie ajurwedyjskiej do leczenia schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia oskrzeli i astmy.

Kurkumę można dostać w postaci przyprawy, jak również w kapsułkach.

Zioła na kaszel - Kurkuma

Imbir

Imbir ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Wykazano również, że wzmacnia układ odpornościowy oraz łagodzi ból i dyskomfort.

Imbir można znaleźć w wielu herbatach jako składnik. Można również przygotować herbatę imbirową z korzenia imbiru, parząc obrany lub pokrojony korzeń w ciepłej wodzie. Dodatek miodu może sprawić, że będzie ona jeszcze bardziej korzystna w przypadku suchego kaszlu.

Możesz również przyjmować imbir w postaci kapsułek lub żuć korzeń imbiru, aby złagodzić suchy kaszel.

Zioła na kaszel - Imbir

Korzeń prawoślazu

Korzeń prawoślazu jest rodzajem zioła. Jest on stosowany w syropach na kaszel i pastylkach łagodzących suchy kaszel.

Badanie ankietowe wykazało, że jest to skuteczny środek łagodzący ból gardła i zmniejszający podrażnienie spowodowane suchym kaszlem.

Korzeń Marshmallow może mieć również właściwości antybakteryjne.

Zioła na kaszel - Prawoślaz

Mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa zawiera mentol, który pomaga zdrętwiałym zakończeniom nerwowym w gardle, które stają się podrażnione przez kaszel. Może to przynieść ulgę w bólu i zmniejszyć chęć do kaszlu.

Mięta pieprzowa pomaga również zmniejszyć przekrwienie, a ponadto stwierdzono, że ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Istnieje wiele sposobów przyjmowania mięty pieprzowej. Należą do nich picie herbaty miętowej lub ssanie pastylek miętowych. Spróbuj pić herbatę z mięty pieprzowej tuż przed snem, aby złagodzić nocny kaszel.

Możesz również stosować olejek eteryczny z mięty pieprzowej jako środek aromaterapeutyczny.

ZIoła na kaszel - mięta pieprzowa

Herbata masala chai

Smak herbaty chai stał się bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach. W Indiach, chai jest używany do leczenia takich dolegliwości jak ból gardła i suchy kaszel.

Masala chai zawiera kilka składników przeciwutleniających, w tym goździki i kardamon. Goździki mogą być również skuteczne jako środek wykrztuśny.

Herbata chai zawiera również cynamon, który ma właściwości przeciwzapalne.

Zobacz również artykuł: 30 herbat ziołowych

Zioła na kaszel - Masala Chai

Kapsaicyna

Wykazano, że kapsaicyna, związek występujący w papryczkach chili, zmniejsza przewlekły kaszel.

Kapsaicynę można przyjmować w postaci kapsułek, ale można również przygotować herbatę z gorącego sosu z papryki cayenne i ciepłej wody.

Cayenne to rodzaj papryki chili. Dodaj krople gorącego sosu cayenne do wody, smakując go w miarę upływu czasu, aby nie przekroczyć swojego progu dla ilości ciepła, z którym możesz sobie nie poradzić. Możesz również kupić papryczki chili w całości i namoczyć je w ciepłej wodzie.

Zioła na kaszel - Chili

3 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *