Zioła na astmę – 4 propozycję

Czy istnieją skuteczne zioła na astmę? Jeśli cierpisz na ciężką astmę i nie możesz sobie poradzić z jej objawami, możesz się zastanawiać, jakie masz możliwości. Kilka małych badań wykazało, że suplementy ziołowe mogą złagodzić objawy astmy. Zioła te obejmują zarówno te, które można znaleźć w spiżarni, jak i zioła stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej. Połączenie ziół z tradycyjnymi lekami na astmę jest znane jako terapia uzupełniająca. Stosowanie wyłącznie ziół bez tradycyjnych leków to terapia alternatywna. Nie powinieneś stosować terapii uzupełniających lub alternatywnych w leczeniu astmy bez wcześniejszej rozmowy z lekarzem. Leczenie ciężkiej astmy wymaga zastosowania kombinacji leków w celu złagodzenia i kontroli objawów. Prawdopodobnie trzeba będzie użyć leków na receptę w uzupełnieniu do leczenia ziołowego.Oto pięć ziół i suplementów, które niektórzy twierdzą, że może złagodzić objawy astmy, ale najpierw zbadajmy ryzyko.

Kurkuma

Być może masz już tę jaskrawożółtą przyprawę w swojej spiżarni do gotowania aromatycznych curry i innych potraw. Kurkuma zawdzięcza swój kolor kurkuminie. Ten naturalny barwnik może również zmniejszyć stan zapalny. Kurkuma może pomóc w zapaleniu stawów, a nawet raka. W odniesieniu do astmy, jedno z badań obserwowało 77 uczestników z łagodną lub umiarkowaną astmą, którzy przyjmowali kapsułki z kurkuminą przez 30 dni. Naukowcy odkryli, że suplement ten pomógł zmniejszyć obturację dróg oddechowych i może być pomocnym leczeniem uzupełniającym w przypadku astmy. Należy pamiętać, że jest to tylko jedno małe badanie i potrzebne są dalsze badania w celu określenia korzyści i ryzyka.

Więcej o kurkumie: Kurkuma: 4 najważniejsze zalety

Kurkuma jako zioło na astmę
Kurkuma – zioła na astmę

Żeń-szeń i czosnek

Żeń-szeń i czosnek są wspólne zioła i dostępne w różnych formach. Żeń-szeń jest rośliną z Azji, że niektórzy twierdzą, że ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym poprawy problemów z drogami oddechowymi. Czosnek również uważa się, że ma znaczące korzyści zdrowotne, takie jak zmniejszenie cholesterolu i ciśnienia krwi. Małe badanie wykonane na szczurach związane wykorzystanie żeń-szenia i czosnku do zmniejszenia objawów astmy. Badanie wystawiło szczury na działanie substancji, która wpływa na płuca. Naukowcy dali niektórym szczurom żeń-szeń i czosnek podczas ekspozycji. Tym, którym podano zioła, miały zmniejszone objawy i stan zapalny w przeciwieństwie do drugiej grupy. Potrzeba jednak więcej badań na ludziach, aby udowodnić skuteczność tych ziół.

Żeń-szeń - zioła na astmę
Żeń-szeń – zioła na astmę

Kombinacje chińskich ziół

W ciągu ostatnich kilku dekad naukowcy badali skuteczność kombinacji ziół tradycyjnej medycyny chińskiej w leczeniu astmy. Jedną z nich jest kombinacja zwana antyastmatyczną interwencją ziołową (ASHMI). Ta mieszanka zawiera lingzhi (grzyb), gan cao (korzeń lukrecji) i ku shen (korzeń sophora). Niektórzy twierdzą, że ta kombinacja ziół może zmniejszyć zwężenie dróg oddechowych i stan zapalny, i utrzymać poziom kortyzolu w górę, w przeciwieństwie do leków steroidowych. Niektóre badania zbadały skuteczność ASHMI. W jednym z badań na myszach stwierdzono, że kombinacja ziół pomogła złagodzić objawy astmy.

W innym badaniu naukowcy przyjrzeli się skuteczności ASHMI wśród 20 niepalących osób z astmą. Stwierdzili oni, że ASHMI wydaje się być bezpieczny, a uczestnicy dobrze tolerują zioła. Istnieją inne kombinacje chińskich ziół, które mogą być pomocne w leczeniu astmy, takie jak zmodyfikowany Mai Men Dong Tang. Badanie przeprowadzone na 100 uczestnikach z astmą łagodną do umiarkowanej wykazało, że ta kombinacja ziół poprawiła objawy bez skutków ubocznych. Wszyscy uczestnicy stosowali tradycyjne zachodnie leki na astmę podczas badania w połączeniu z ziołami. Brakuje jednak badań, ponieważ wiele z tych badań przeprowadzono na zwierzętach lub na małych grupach uczestników.

Czarnuszka siewna

Ta przyprawa jest również znany jako Nigella sativa. Niektóre badania sugerują, że ma korzyści lecznicze, w tym zmniejszenie objawów astmy. Jedno badanie zbadało wcześniejsze badania na temat czarnych nasion i astmy, aby ocenić jego skuteczność. Badanie wykazało, że wcześniejsze badania pokazują, że czarnuszka siewna może pomóc w objawach astmy, zapaleniu i funkcjonowaniu dróg oddechowych. Podkreślono również potrzebę dalszych badań.

Więcej na temat czarnuszki: Czarnuszka siewna (Nigella sativa L.) i jej szerokie zastosowanie

Czarnuszka - zioła na astmę
Czarnuszka – zioła na astmę

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *