Zioła na sen – 6 ziół, które poprawią Twój sen

Zioła na sen? Uzyskanie dobrego snu w nocy może być wyzwaniem, gdy wszystko, co robisz, to podrzucanie i obracanie się na łóżku. Prawdopodobnie próbowałeś różne sposoby aby poprawić tę sytuacje.

Naturalne zioła mają potężne właściwości poprawiające jakość sens, które mogą uspokoić nerwy i dać Ci odpocząć. Wspomagają one naturalne procesy organizmu przed i w trakcie snu. Więc jeśli czujesz potrzebę odpoczynku w nocy, możesz spróbować tych naturalnych ziół, które pomogą Ci zasnąć.

Jak zioła pomagają lepiej spać?

Brak snu jest często spowodowany przez stres, napiety harmonogram dnia, niewłaściwy wypoczynek i dietę. Stres wpływa na produkcję serotoniny, która ma wpływ na cykl snu. Spożywanie naturalnych ziół może pomóc w radzeniu sobie z bezsennością poprzez równoważenie poziomu serotoniny.

Najczęstszym sposobem leczenia bezsenności jest zrównoważenie poziomu serotoniny. A zioła pozwalają łatwo zarządzać poziomem serotoniny. Naturalne zioła są bogate w tryptofan poprawić produkcję serotoniny. A kiedy poziom serotoniny jest zrównoważony, możesz cieszyć się dobrym snem.

Niektóre zioła odprężają, podczas gdy inne pomagają obniżyć poziom stresu (zobacz: Zioła na uspokojenie). Ponadto, istnieją inne naturalne zioła, które obniżają tętno i rozluźniają mięśnie.

6 naturalnych ziół na sen

Chociaż istnieje wiele ziół, które mogą Ci pomóc, te są bardzo skuteczne i dają natychmiastowe rezultaty. Jeśli kiedykolwiek poczujesz potrzebę zażycia ziół na bezdech senny, możesz wybrać kilka z poniższej listy.

Lawenda

Jest to najbardziej powszechne zioło, które pomaga ciału odpocząć. Wiele kobiet spożywa lawendę ze względu na jej inne korzyści zdrowotne, ale główną korzyścią, która pozostaje popularna wśród mężczyzn i kobiet jest jej zdolność do wywoływania snu.

Zioła na sen -  Lawenda

Olejek lawendowy świetnie nadaje się do rozproszenia w sypialni na 30 minut przed snem. Jest również dość popularny jako herbata lawendowa. Znany jest ze swojego atrakcyjnego zapachu, dlatego też jest częstym składnikiem perfum oraz produktów do kąpieli.

Rumianek

Podobnie jak lawenda, zioło to ma również inne korzystne właściwości zdrowotne, ale pobudzanie snu jest nadal popularne. Najczęściej ludzie spożywają herbatę rumiankową, aby uregulować sen. Dla innych działa to cuda, podczas gdy dla reszty może nie być skuteczne.

Zioła na sen -  Rumianek

Ta przypominająca stokrotkę roślina jest niezwykle popularna w naparach ziołowych i ziołolecznictwie. Wiele osób zwraca się do herbat ziołowych, w ogóle, jako szybkie rozwiązanie dla bezsenności, jeśli nie chcą brać pigułek lub suplementów. Aby uczynić ją jeszcze bardziej użyteczną, zażywaj herbatę rumiankową w nocy jako część regularnego rytuału dbania o siebie.

Waleriana (korzeń kozłka lekarskiego)

Od 18 wieku, ludzie używają waleriany jako pomoc w zasypianiu. Od wczesnych wieków korzeń ten był stosowany w perfumach oraz produktach do kąpieli. To zioło na sen ma różne poziomy skuteczności, a podczas gdy korzeń kozłka lekarskiego może nie zrelaksować Cię tak bardzo, jak inne zioła na sen, to wiadomo, że powoduje relaks.

Zioła na sen - Waleriana

Chociaż istnieją pewne sprzeczne badania, waleriana może pomóc wyciszyć myśli w nocy, powodując w ten sposób lepszy sen. Korzeń waleriany jest tylko jednym z wielu ziół, które były używane przez wieki, sięgające czasów starożytnych Greków i Rzymian.

Kora magnolii

Magnolia jest jednym z najbardziej skutecznych ziół do poprawy jakości snu, tak bardzo, że nie jest wskazane, aby używać jej w ciągu dnia lub podczas prowadzenia pojazdu. Uważa się, że działa poprzez relaksację umysłu i wywoływanie senności oraz głębokiego snu REM.

Jedna kapsułka dziennie, krótkoterminowo, powinna wystarczyć do skorygowania rytmu okołodobowego organizmu. Inną zaletą kory magnolii jest to, że przyjmowana doustnie może pomóc obniżyć poziom kortyzolu, hormonu stresu.

Zioła na sen - Magnolia

Ważne jest, aby pamiętać, że podczas gdy magnolia pokazuje obiecujące wyniki w poprawie jakości snu, jak w przypadku wielu silnych ziół, istnieją interakcje z lekami. Jeśli zażywasz inne leki, zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zażyciem suplementów ziołowych, takich jak kora magnolii.

Witania ospała (Ashwagandha)

Jest to zioło lecznicze powszechnie stosowane w celu pokonania bezsenności. Liście tej rośliny mają właściwości poprawiające sen. Glikol trójetylenowy koi nerwy i eliminuje stres, łagodzi niepokój senny, pomagając jednocześnie w regulacji cyklu snu. Działa jak środek uspokajający, dzięki czemu jest świetną alternatywą dla leków bez recepty, które regulują cykl snu organizmu.

Męczennica (Passionflower)

Jest to powszechnie występujące w Ameryce Północnej zioło, które pomaga wywołać sen. Badania wykazały, że passiflora jest najbardziej skuteczna, gdy jest stosowana z innymi ziołami. Zioła te uprawiane są w Afryce, Azji, Europie i Australii. Jest on powszechnie stosowany do uspokojenia przed operacją, podczas gdy niektórzy ludzie biorą passiflorę, aby zmniejszyć ból, pokonać bezsenność i zaburzenia koncentracji uwagi i nadpobudliwości.

Zioła na sen - Passionflower

Jak stosować zioła na sen?

Zioła można uznać za naturalne remedium na sen. Są one całkowicie bezpieczne w użyciu i nie mają żadnych skutków ubocznych. Jednak zawsze należy skonsultować się z lekarzem w przypadku brania innych leków.

Picie lub spożywanie

Wszystko zaczyna się od filiżanki dobrej herbaty. Dodaj 1 łyżkę stołową wybranego zioła (rumianek, lawenda, trawa cytrynowa) do 1 filiżanki wrzącej wody. Zaparzaj na małym ogniu przez 15-20 minut. Możesz wypić tę herbatę przed pójściem spać, aby zwiększyć jej skuteczność.

Terapia olejkami

Inną znaną techniką używania ziół na dobry sen jest infuzja ich w oleju. Możesz dodać je do oleju kokosowego lub oliwy z oliwek, a następnie użyć go na czole, dłoniach, klatce piersiowej, nogach i głowie. To powinno wywołać dobry sen.

Kąpiel ziołowa

Dodanie kilku kropli olejku eterycznego do wody również pomaga natychmiastowo zrelaksować się Twojemu ciału. Jeśli zdecydujesz się spędzić kilka dodatkowych chwil w wannie, dodaj olejek eteryczny, aby Twoja kąpiel była relaksująca.

Terapia inhalacyjna

Innym skutecznym sposobem na czerpanie korzyści z ziół jest dodanie kilku kropli olejku eterycznego do ciepłej wody i po prostu wdychanie go. Jeśli uważasz, że ta metoda zbyt wiele, należy spróbować użyć tych olejków z dyfuzorem. Natychmiast wypełnia on pomieszczenie esencją ziół, które Cię relaksują.

Ryzyko i środki ostrożności, które należy rozważyć przed użyciem ziół

Większość z tych ziół są bezpieczne do spożycia i prawie nie mają żadnych skutków ubocznych. Ale zawsze lepiej jest być bezpiecznym niż żałować. Ponieważ każde z tych ziół dla relaksu i snu ma inne właściwości i efekty, należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Zioła na sen – podsumowanie

Od chińskich ziół na sen do przestrzegania zdrowych nawyków snu, istnieje wiele sposobów na leczenie bezsenności. A dobrą rzeczą w spożywaniu ziół jest to, że procesy Twojego organizmu są regulowane w sposób naturalny. To również zmniejsza zależność od tabletek.

Coś, aby pamiętać, że kiedy zdecydujesz się leczyć wszelkie dolegliwości ziołami, nawet zioła mogą być szkodliwe, gdy są używane nieprawidłowo. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem, aby być na bezpiecznej stronie, zwłaszcza jeśli jesteś już biorąc inny lek.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *