10 ziół na porost włosów i zapobieganie ich wypadaniu

Nie da się ukryć, że natura od zarania dziejów była źródłem rozwiązań upiększających. Zioła to naturalny sposób na leczenie różnych dolegliwości, od nierównej cery po suchą skórę głowy. Ale zioła mogą również pomóc w realizacji celów związanych z porostem włosów! Oto dziesięć najlepszych ziół na porost włosów.

Gingko Biloba

To zioło jest znany stymulować przepływ krwi i poprawić krążenie. To może pomóc w zwiększeniu przepływu krwi mieszków włosowych trzeba zachęcać do nowego wzrostu na poziomie korzenia. Może być stosowany miejscowo, ale jest bardziej powszechnie stosowany w postaci herbaty, ponieważ korzyści są osiągalne poprzez trawienie, jak w przypadku większości ziół. Może być również przyjmowany jako suplement i jest szczególnie przydatny dla osób cierpiących na niedobory, które wpływają na mieszki włosowe. Według badań opublikowanych w International Journal of PharmTech Research, zioło to prowadzi do “odrastania włosów, poprzez połączony wpływ na proliferację i apoptozę komórek w mieszku włosowym, co sugeruje potencjał jako tonik do włosów.”

Zioła na porost włosów - Gingko Biloba

Rozmaryn

Często stosowany jako olej, albo w połączeniu z oliwą z oliwek lub przez siebie, to zioło może pomóc w krążeniu, aby pomóc w rozwoju. Ma dodatkową zaletę zatrzymania przedwczesnego siwienia, jak również! Jest to również super nawilżający, więc może być stosowany w leczeniu suchej, łuszczącej się skóry głowy, które mogą stać na drodze do nowego wzrostu występujących. Jedno z badań opublikowanych w Phytotherapy Research Journal wykazało, że miejscowe stosowanie rozmarynu na myszach spowodowało poprawę wzrostu włosów poprzez zablokowanie nadmiernej produkcji testosteronu.

Zioła na łysienie - Rozmaryn

Mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa to kolejne zioło, które oferuje uzdrowienie skóry głowy, aby pomóc we wzroście. To nie tylko nawilża i łagodzi podrażnioną skórę głowy, ale także stymuluje mieszki włosowe. Zdrowa skóra głowy jest podstawą wzrostu włosów, więc nie lekceważ ziół, które działają wyłącznie w celu uzdrowienia skóry głowy jako środek wzrostu. Zioło to jest często stosowane w postaci olejku nakładanego bezpośrednio na skórę głowy, jako składnik produktów do włosów, ale może być również spożywane w postaci herbaty. Według badań toksykologicznych przeprowadzonych nad stosowaniem olejku z mięty pieprzowej na porost włosów, wyniki wykazały, że pod koniec czterech tygodni u 92% pacjentów nastąpił wzrost włosów.

Zobacz również artykuł: Uprawa mięty i jej kilka najlepszych wariantów

Zioła na porost włosów - Mięta pieprzowa

Aloe Vera

Żel z tej rośliny jest często używany w stylizatorach. Żel może przywrócić równowagę pH skóry głowy, co pomaga stymulować wzrost włosów. Jest to również świetny sposób, aby nawilżyć i zdefiniować swoje włosy, ponieważ jest super nawilżający. Możesz zastosować ten żel bezpośrednio na skórę głowy i masować, aby uzyskać najlepsze rezultaty lub stworzyć płukankę z aloesu. International Journal of PharmTech Research donosi, że aloe vera “żel jest stosowany tradycyjnie do utraty włosów i poprawy wzrostu włosów po łysieniu.”

Zioła na porost włosów - Aloes

Skrzyp

Jeden z mniej znanych ziół, to jest rzeczywiście jednym z najbardziej powszechnie stosowanych w produktach do włosów. Wiadomo, aby poprawić wytrzymałość włosów, jak również kości, dzięki składnik krzemionki. Pomaga również uczynić włosy mniej łamliwe, aby zachować włosy, co jest świetne dla utraty włosów. Może być przyjmowany jako suplement lub stosowany w produktach, które już mają go jako składnik. Ważne jest, aby pić dużo wody z tego zioła, ponieważ jest moczopędny. University of Maryland Medical Center donosi: “Pamiętaj, aby pić wystarczającą ilość płynów podczas przyjmowania doustnie preparatów ze skrzypu.”

Zioła na łysienie i porost włosów - Skrzyp polny

Lawenda

To popularne zioło ma właściwości antybakteryjne, więc pozostawi skórę głowy wolną od wszystkiego, co przeszkadza w generowaniu wzrostu. Jeśli Twoja skóra głowy ma dużo pasożytów, grzybów lub innych mniej niż pożądanych rzeczy, będzie to prawie niemożliwe dla wzrostu, aby mieć miejsce. Zioło to jest powszechnie stosowane jako środek miejscowy w postaci olejku, ale może być również stosowane w postaci herbaty. Dodatkowo, wiele marek kosmetyków do pielęgnacji włosów zawiera lawendę w swoich produktach.

Według University of Maryland Medical Center, “W jednym z badań z udziałem 86 osób z łysieniem plackowatym (choroba autoimmunologiczna, która powoduje wypadanie włosów, często w łatkach), osoby, które masowały skórę głowy lawendą i innymi olejkami eterycznymi codziennie przez 7 miesięcy, doświadczyły znacznego odrostu włosów w porównaniu do osób, które masowały skórę głowy bez olejków eterycznych.”

Zioła na łysienie - Lawenda

Łopian

Łopian, pełen niezbędnych kwasów tłuszczowych i związków fitosterolowych, może pomóc w przypadku podrażnionej skóry głowy, a także odwrócić proces wypadania włosów. Dzięki tym dwóm składnikom może pomóc w generowaniu nowego wzrostu i jest często spotykany w wielu produktach do pielęgnacji włosów, których celem jest ich odbudowa. W rzeczywistości, kwasy tłuszczowe zawarte w tej roślinie mogą być nawet stosowane w leczeniu łuszczycy. University of Maryland Medical Center donosi, że w badaniu 40 osób z łuszczycą, ci, którzy brali olej rybny bogaty w te same kwasy tłuszczowe znalezione w łopianu z ich leków na receptę miał lepsze wyniki niż tych, którzy biorą tylko swoje leki.

Zioła na porost włosów i łysienie - Łopian

Pokrzywa zwyczajna

To zioło pomaga blokować nadmierną produkcję DHT, która prowadzi do utraty włosów. Chociaż może nie tworzyć nowego wzrostu, to zatrzymuje wypadanie włosów, pomagając przywrócić równowagę hormonom, które tworzą wzrost włosów. Ma również silne właściwości antybakteryjne. Badanie, opublikowane w Phytomedicine and Therapeutics Journal w celu określenia tego aspektu pokrzywy stinging, stwierdził, że wynik ten, “może być przypisany do obecności aglutyniny, lektyny i innych związków czynnych w roślinie.”

Zobacz również artykuł: Pokrzywa na alergie

Zioła na łysienie - Pokrzywa zwyczajna

Żeń-szeń

Innym ziołem powszechnie znaleźć w produktach do pielęgnacji włosów, to zioło jest znany stymulować krążenie potrzebne do wzrostu włosów. Może również wzmacniać pasma, pomagając w utrzymaniu włosów. Badanie przeprowadzone w Europe PMC wykazało, że ekstrakty z żeń-szenia mają pozytywny wpływ na odbudowę mieszków włosowych.

Zioła na łysienie - Żeń-szeń

Saw Palmetto (palma sabałowa)

Praca, aby zatrzymać nierównowagę hormonów, które stoją na drodze do wzrostu, to zioło jest podobne do pokrzywy. W rzeczywistości, dla najlepszych wyników, można połączyć te dwa razem jako środek miejscowy, aby uzyskać lepsze wyniki zarówno w zatrzymaniu utraty powietrza i poprawy wzrostu. To działa również do kontroli nadprodukcji DHT. Według tego badania, “Saw Palmetto ekstrakt hamuje wiązanie DHT do receptorów, blokując w ten sposób działanie DHT i promowanie rozpadu silnego związku.”

Zioła na łysienie - Palma Sabałową

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *