Jak zacząć uprawiać zioła: Jak założyć ogródek ziołowy

Jak zacząć uprawiać zioła? Chcesz zasadzić ogród ziołowy, ale nie jesteś pewien, czy dasz radę? Nie obawiaj się! Założenie ogrodu ziołowego jest jedną z najłatwiejszych rzeczy, jakie możesz zrobić. Uprawa ziół to łatwy i smaczny sposób na rozpoczęcie pracy w ogrodzie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie kroki należy podjąć, aby stworzyć ogród ziołowy na swoim podwórku.

Jak zacząć uprawiać zioła

Wybór miejsca na założenie ogrodu ziołowego

Większość ziół, które możesz uprawiać w domu, potrzebuje dwóch rzeczy – światła słonecznego i dobrze zdrenowanej gleby. Oznacza to, że rozważając miejsca na podwórku, w których można posadzić ogródek ziołowy, należy szukać lokalizacji, w której słońce świeci co najmniej sześć godzin dziennie i która jest dobrze osuszona.

Wiele osób rozważa również wygodę przy wyborze miejsca na rozpoczęcie uprawy ogrodu ziołowego. Sadzenie w pobliżu kuchni lub w pobliżu domu ułatwi zbieranie ziół z ogrodu ziołowego.

Zobacz również: Wybór doniczek do uprawy ziół

Przygotowanie gleby przed posadzeniem ogrodu ziołowego

Po wybraniu lokalizacji do uprawy ogrodu ziołowego, trzeba będzie przygotować glebę. Jeśli gleba jest piaszczysta lub gliniasta ciężka, dodaj dużo kompostu. Nawet jeśli gleba jest w dość dobrym stanie, dodanie kompostu do gleby pomoże zapewnić ziołom składniki odżywcze podczas ich wzrostu.

Uprawiając zioła, nie należy używać kompostowanych nawozów sztucznych w ogrodzie ziołowym. Są one zazwyczaj bogate w azot, który sprawia, że zioła rosną szybko, ale obniża ich walory smakowe.

Wybór ziół uprawianych w ogrodzie ziołowym

Wybór ziół do uprawy w ogrodzie zależy w dużej mierze od tego, co chcemy uprawiać. Prawie wszystkie zioła będą rosły przynajmniej przez jeden sezon. Niektóre będą rosły rok po roku. Niektóre wspólne zioła, że ludzie rosną, gdy po raz pierwszy rozpoczynając ogród ziołowy są:

Sadzenie i uprawa ziół

Zioła można zacząć od nasion lub sadzić jako rośliny. Sadzenie roślin ziołowych jest łatwiejsze niż rozpoczęcie ich z nasion, ale jeśli jesteś na napięty budżet, zaczynając zioła z nasion nie jest tak trudne.

Po posadzeniu ogrodu ziołowego, upewnij się, że dostaje on 5 cm3 wody co tydzień.

Upewnij się również, że często zbierasz zioła. Wiele razy, gdy nowy ogrodnik zaczyna ogród ziołowy, boi się, że częste zbiory ziół zaszkodzą im. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Częste zbiory ziół spowodują, że roślina będzie produkować coraz więcej liści, co zwiększy ilość ziół, które możesz zebrać.

Pod koniec sezonu możesz również wysuszyć lub zamrozić swoje zbiory, aby cieszyć się domowymi ziołami przez cały rok.

Poświęcenie czasu na założenie ogrodu ziołowego jest bardzo satysfakcjonujące i łatwe. Zakładając ogródek ziołowy i uprawiając zioła, możesz dodać piękna do swojego ogrodu i smaku do swojej kuchni.

Zobacz ceny zestawów startowych do uprawy ziół >>

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *