3 zioła na alergię

Jakie zioła na alergię? Kichanie, kaszel, swędzenie nosa i łzawienie oczu, wywołane nadmierną reakcją organizmu na alergeny zewnętrzne, mogą niemal całkowicie odciąć człowieka od natury.

Na szczęście natura ma sposób, aby odkupić swoje winy. Dzięki zastosowaniu naturalnych ziół, alergicy mogą znaleźć wielką ulgę. Jeśli należysz do milionów ludzi, którzy każdego roku zmagają się z niedolą sezonowych alergii, być może nadszedł czas, aby spróbować tych niesamowitych ziół.

Zobacz również artykuł: Zioła na zatoki

Zioła na alergie

Oto 3 najlepsze zioła, które polecamy do walki z sezonowymi alergiami:

Pokrzywy

Często określana po prostu jako pokrzywa, pokrzywa jest dobrze znanym ziołem, które pomaga przy sezonowych alergiach. Pokrzywa zwyczajna zawdzięcza swoją nazwę temu, że wywołuje uczucie kłucia, gdy jej delikatne włoski wchodzą w kontakt ze skórą. Rozdrabniając zioła, pozbywamy się “żądła” i otrzymujemy wspaniałe zioło, które można przyjmować w postaci herbaty, nalewki lub kapsułek. Może być nawet stosowane w kremach miejscowych, aby ukoić skórę. Pokrzywa ma właściwości przeciwzapalne, które nie tylko koją płuca i drogi nosowe, ale mogą również pomóc w przypadku sztywnych stawów i mięśni.

Zioła na alergię - Pokrzywa

Dziewanna

Dziewanna jest często zalecana dla osób, które mają do czynienia z jakimikolwiek problemami z płucami. Jest to ulubiony wybór wśród osób cierpiących na alergie sezonowe. Jest to również najlepszy wybór wśród tych, którzy mają do czynienia z astmą, zapaleniem zatok i zatorami. Jest bardzo korzystna dla tych, którzy mają długotrwałe problemy, takie jak krztusiec czy zapalenie oskrzeli. Dziewanna jest środkiem wykrztuśnym, co oznacza, że pomaga organizmowi uwolnić się od flegmy i zatorów. Jednocześnie jest środkiem łagodzącym, kojącym podrażnione tkanki.

Zioła na alergię - Dziewanna

Kozieradka

Kozieradka jest stosowana w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej i Ajurwedzie od tysięcy lat. Ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym wspomaga trawienie. Wielu praktyków medycyny naturalnej uważa, że kiedy dochodzi do przekrwienia w przewodzie pokarmowym, istnieje również tendencja do przekrwienia dróg oddechowych w zatokach. Stosowanie kozieradki w celu uspokojenia zaburzonego trawienia może również otworzyć górne drogi oddechowe, ułatwiając oddychanie i łagodząc objawy alergii. Kozieradka była używana w starożytnym Egipcie, aby pomóc w różnych problemach z układem oddechowym, w tym w przekrwieniu oskrzeli i kaszlu. Jest skutecznym środkiem wykrztuśnym, ma kojące właściwości przeciwzapalne i może obniżać gorączkę.

Zioła na alergię - Kozieradka

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *