5 ziół na wzmocnienie kości

Jakie zioła na wzmocnienie kości? Zdrowie kości to problem, który dotyczy milionów ludzi na całym świecie. Osteoporoza, termin medyczny określający niezdrowe i słabe kości, dotyka do 54 milionów ludzi w samych Stanach Zjednoczonych i jest odpowiedzialna za większość złamań kości w Ameryce Północnej. Podczas gdy wszyscy wiedzą o korzyściach płynących z mleka dla kości, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że istnieje kilka ziół dla zdrowia kości. Dodanie tych pięciu ziół leczniczych do swojej diety może pomóc wzmocnić kości i chronić przed utratą kości i uszkodzeniem kości.

Trawa cytrynowa (Cymbopogon citratus)

Trawa cytrynowa jest doskonałym ziołem wspomagającym leczenie osteoporozy. Jest bogata we flawonoidy, które poprawiają tworzenie kości w organizmie i zapobiegają ich utracie. Zawiera również dość wysoki poziom wapnia, który jest minerałem wykorzystywanym przez kości do budowy nowych przyrostów i naprawy uszkodzeń. Trawa cytrynowa jest popularna jako przyprawa, ale jest również powszechnie pita jako herbata.

Trawa cytrynowa - Zioła ma wzmocnienie kości
Trawa cytrynowa – Zioła mną wzmocnienie kości

Skrzyp (Equisetum arvense)

Kolejnym doskonałym ziołem wspomagającym leczenie i wsparcie kości jest skrzyp. Składnikiem skrzypu, który jest odpowiedzialny za jego właściwości wzmacniające kości jest krzem. Podobnie jak wapń, krzem bierze udział w tworzeniu kości. Uważa się również, że jest on pomocny w utrzymaniu tkanek łącznych, takich jak więzadła, w dobrej kondycji, co przyczynia się do zdrowia kości. Podobnie jak trawa cytrynowa, jest ona powszechnie spożywana w postaci herbaty, ale można ją również przyjmować w postaci nalewki lub odwaru.

Skrzyp polny – Zioła na wzmocnienie kości

Mniszek lekarski (Taraxacum officinale)

Mniszek lekarski zasługuje na specjalne miejsce wśród naturalnych metod leczenia osteoporozy i ziół dla zdrowia kości. Jest on pełen zarówno wapnia jak i krzemu. Podobnie jak skrzyp, pomaga organizmowi rozwijać zdrowe kości przy użyciu krzemu i, podobnie jak trawa cytrynowa, może poprawić wytrzymałość kości poprzez dostarczanie wapnia do naprawy i wzrostu nowych. Ze względu na zawartość krzemu, mniszek lekarski jest również przydatny dla tkanki łącznej. Mniszek lekarski może być pity w postaci herbaty lub nalewki.

Mniszek lekarski - Zioła na wzmocnienie kości
Mniszek lekarski – Zioła na wzmocnienie kości

Zobacz również:

Wąkrota azjatycka (Centella asiatica)

Wąkrota azjatycka nie zawiera krzemu ani wapnia, ale wykazano, że poprawia zdrowie chrząstki i więzadeł, które łączą kości. Kiedy więzadła są uszkodzone, mogą wywierać dodatkowy nacisk na kości, powodując ich uszkodzenie. Tak więc zdrowe więzadła są niezbędne dla zdrowych kości. Tak jak w przypadku innych ziół, gotu kola może być pita w postaci naparów lub przyjmowana w kapsułkach.

Wąkrota azjatycka - Zioła na wzmocnienie kości
Wąkrota azjatycka – Zioła na wzmocnienie kości

Rumianek (Matricaria chamomilla)

Rumianek jest znany ze swoich zdolności kojących, ale ma również mniej znaną zdolność do ochrony wytrzymałości kości. Badania wykazały, że rumianek jest skuteczny w zapobieganiu stopniowej utraty kości, która jest jedną z głównych przyczyn osłabienia kości i osteoporozy. Dzieje się tak poprzez wpływ na poziom estrogenu, którego niski poziom może powodować utratę kości, zwłaszcza w okresie menopauzy. Dodatkowo, podobnie jak trawa cytrynowa, rumianek zawiera zdrowe dla kości flawonoidy. Zioło to jest najbardziej znane jako herbata, ale może być również spożywane w postaci nalewki lub kapsułek.

Rumianek – Zioła ma wzmocnienie kości

Mocne kości są niezbędne dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia, więc zdrowie kości powinno być priorytetem dla każdego. Możesz zacząć poprawiać wytrzymałość swoich kości od razu, po prostu dodając te zioła do swojej diety.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *