5 ziół na wzmocnienie kości

Jakie zioła na wzmocnienie kości? Zdrowie kości to problem, który dotyczy milionów ludzi na całym świecie. Osteoporoza, termin medyczny określający niezdrowe i słabe kości, dotyka do 54 milionów ludzi w samych Stanach Zjednoczonych i jest odpowiedzialna za większość złamań kości w Ameryce Północnej. Podczas gdy wszyscy wiedzą o korzyściach płynących z mleka dla kości, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że istnieje kilka ziół dla zdrowia kości. Dodanie tych pięciu ziół leczniczych do swojej diety może pomóc wzmocnić kości i chronić przed utratą kości i uszkodzeniem kości.

Trawa cytrynowa (Cymbopogon citratus)

Trawa cytrynowa jest doskonałym ziołem wspomagającym leczenie osteoporozy. Jest bogata we flawonoidy, które poprawiają tworzenie kości w organizmie i zapobiegają ich utracie. Zawiera również dość wysoki poziom wapnia, który jest minerałem wykorzystywanym przez kości do budowy nowych przyrostów i naprawy uszkodzeń. Trawa cytrynowa jest popularna jako przyprawa, ale jest również powszechnie pita jako herbata.

Trawa cytrynowa - Zioła ma wzmocnienie kości
Trawa cytrynowa – Zioła mną wzmocnienie kości

Skrzyp (Equisetum arvense)

Kolejnym doskonałym ziołem wspomagającym leczenie i wsparcie kości jest skrzyp. Składnikiem skrzypu, który jest odpowiedzialny za jego właściwości wzmacniające kości jest krzem. Podobnie jak wapń, krzem bierze udział w tworzeniu kości. Uważa się również, że jest on pomocny w utrzymaniu tkanek łącznych, takich jak więzadła, w dobrej kondycji, co przyczynia się do zdrowia kości. Podobnie jak trawa cytrynowa, jest ona powszechnie spożywana w postaci herbaty, ale można ją również przyjmować w postaci nalewki lub odwaru.

Skrzyp polny – Zioła na wzmocnienie kości

Mniszek lekarski (Taraxacum officinale)

Mniszek lekarski zasługuje na specjalne miejsce wśród naturalnych metod leczenia osteoporozy i ziół dla zdrowia kości. Jest on pełen zarówno wapnia jak i krzemu. Podobnie jak skrzyp, pomaga organizmowi rozwijać zdrowe kości przy użyciu krzemu i, podobnie jak trawa cytrynowa, może poprawić wytrzymałość kości poprzez dostarczanie wapnia do naprawy i wzrostu nowych. Ze względu na zawartość krzemu, mniszek lekarski jest również przydatny dla tkanki łącznej. Mniszek lekarski może być pity w postaci herbaty lub nalewki.

Mniszek lekarski - Zioła na wzmocnienie kości
Mniszek lekarski – Zioła na wzmocnienie kości

Zobacz również:

Wąkrota azjatycka (Centella asiatica)

Wąkrota azjatycka nie zawiera krzemu ani wapnia, ale wykazano, że poprawia zdrowie chrząstki i więzadeł, które łączą kości. Kiedy więzadła są uszkodzone, mogą wywierać dodatkowy nacisk na kości, powodując ich uszkodzenie. Tak więc zdrowe więzadła są niezbędne dla zdrowych kości. Tak jak w przypadku innych ziół, gotu kola może być pita w postaci naparów lub przyjmowana w kapsułkach.

Wąkrota azjatycka - Zioła na wzmocnienie kości
Wąkrota azjatycka – Zioła na wzmocnienie kości

Rumianek (Matricaria chamomilla)

Rumianek jest znany ze swoich zdolności kojących, ale ma również mniej znaną zdolność do ochrony wytrzymałości kości. Badania wykazały, że rumianek jest skuteczny w zapobieganiu stopniowej utraty kości, która jest jedną z głównych przyczyn osłabienia kości i osteoporozy. Dzieje się tak poprzez wpływ na poziom estrogenu, którego niski poziom może powodować utratę kości, zwłaszcza w okresie menopauzy. Dodatkowo, podobnie jak trawa cytrynowa, rumianek zawiera zdrowe dla kości flawonoidy. Zioło to jest najbardziej znane jako herbata, ale może być również spożywane w postaci nalewki lub kapsułek.

Rumianek – Zioła ma wzmocnienie kości

Mocne kości są niezbędne dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia, więc zdrowie kości powinno być priorytetem dla każdego. Możesz zacząć poprawiać wytrzymałość swoich kości od razu, po prostu dodając te zioła do swojej diety.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *