5 ziół na poprawę metabolizmu i utratę wagi

Każdy szuka tej magicznej pigułki, aby schudnąć. Nawet jeśli nie ma takiej pigułki istnieje, istnieje kilka ziół, które mogą pomóc przyspieszyć metabolizm i pomóc w utracie wagi. Zapewniają one efekt termogeniczny, aby przyspieszyć metabolizm. Inne zioła zmniejszają głód, więc można naturalnie zmniejszyć zużycie kalorii.

Jak w przypadku każdego leku lub ziołowego środka, te formuły ziołowe muszą być prawidłowo stosowane w celu zmaksymalizowania wysiłku odchudzania przy jednoczesnym zminimalizowaniu niepożądanych skutków ubocznych. Kiedy zioła są używane w połączeniu z dietą i programem ćwiczeń, utrata wagi jest osiągana bez negatywnych skutków.

Jak poprawić swój metabolizm

Metabolizm jest zdefiniowany jako reakcje chemiczne, które pozwalają organizmowi wydobyć energię z żywności i wykorzystać ją do paliwa. Mówiąc prościej, metabolizm to tempo, w jakim kalorie są spożywane, rozkładane na energię użytkową, a następnie wykorzystywane przez organizm. Jest kilka rzeczy, które mogą wpływać na metabolizm. Rozmiar Twojego ciała, płeć, wiek i geny mają wpływ na metabolizm.

Jednym z najlepszych sposobów, aby poprawić swój metabolizm i pomóc w wysiłkach odchudzania jest włączenie ćwiczeń do codziennej rutyny. Kiedy budujesz mięśnie, twój metabolizm dostaje znaczny impuls. Spróbuj uzyskać co najmniej 60 minut ćwiczeń każdego dnia, aby zmaksymalizować swoje wysiłki w utracie wagi. Na początku, może wydawać się niemożliwe, aby ćwiczyć 60 minut jednorazowo, dlatego lepiej zacząć swoje ćwiczenia w 3 sesjach po 20 minut w ciagu dnia.

Zioła na utratę wagi

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś przestrzegać ścisłej diety, wiesz, jak trudno jest się jej trzymać. Jednym ze sposobów, aby zapewnić, że można trzymać się diety jest przygotowanie żywności, które są pyszne i pożywne. Zioła i przyprawy nie tylko aromatyzują jedzenie, ale mogą również pomóc w wysiłkach związanych z utratą wagi. Istnieje pięć popularnych ziół, które mogą pobudzić Twój metabolizm i pomóc Ci stracić zbędne kilogramy.

Kurkuma

Kurkuma to jasnożółta przyprawa, która jest uwielbiana za swój smak, kolor i właściwości lecznicze. Aktywnym związkiem kurkumy jest kurkumina. Kurkumina wspomaga utratę tłuszczu, zmniejsza ilość tłuszczu na brzuchu i wspomaga wysiłki związane z utratą wagi. Kurkumina blokuje syntezę tłuszczu. Kurkuma jest uważana za przyprawę rozgrzewającą, co oznacza, że podnosi temperaturę ciała, zwiększając tym samym poziom metabolizmu.

Kurkuma posiada właściwości przeciwzapalne, które zmniejszają ogólnoustrojowy stan zapalny. Może również hamować wzrost tkanki tłuszczowej i regulować poziom glukozy poprzez obniżenie insulinooporności. Wreszcie, kurkuma zwiększa produkcję żółci, która jest wykorzystywana przez organizm do emulgowania tłuszczu.

Imbir

Imbir jest rośliną pochodzącą z południowo-wschodniej Azji i jest stosowany w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej od wieków. Głównym związkiem w imbirze jest gingerol, który zapewnia wiele właściwości leczniczych, jakie można znaleźć w tym silnym, ale pysznym ziole.

Imbir zapewnia silne działanie przeciwzapalne i pomaga zmniejszyć stres oksydacyjny w organizmie. Suplementy imbiru mogą pomóc w znacznym zmniejszeniu masy ciała i stosunku obwodu talii do bioder. Imbir pomaga również obniżyć BMI i poziom insuliny. Badania wykazały, że imbir zwiększa metabolizm, jednocześnie zmniejszając ogólnoustrojowy stan zapalny.

Oregano

Oregano jest silnym, pachnącym ziołem używanym w kuchni włoskiej. To pyszne zioło zawiera potężne związki i przeciwutleniacze, które mogą pomóc Ci schudnąć i poczuć się świetnie. Oregano zawiera terpenoidy, terpeny i fenole, w tym karwakrol, tymol i kwas rosmarinowy.

Karwakrol może wzmocnić Twoje wysiłki związane z utratą wagi. Działa on poprzez wpływ na specyficzne białka i geny w organizmie, które są odpowiedzialne za kontrolę syntezy tłuszczu. Oregano pomaga również zmniejszyć ogólnoustrojowy stan zapalny i ograniczyć ból, dzięki czemu możesz więcej ćwiczyć.

Kozieradka

Kozieradka jest stosowana w medycynie alternatywnej od wielu lat, a także jest ziołem stosowanym w wielu indyjskich potrawach. Ta domowa przyprawa nadaje potrawom słodkawy, orzechowy smak. Jedna łyżka stołowa nasion kozieradki dostarcza żelaza, magnezu i manganu, które wspomagają zdrowie. Kozieradka może również pomóc w chorobach metabolicznych, takich jak cukrzyca.Jedno z badań wykazało, że przyjmowanie 50 miligramów sproszkowanej kozieradki z posiłkami może poprawić poziom glukozy, usprawnić działanie insuliny i obniżyć poziom złego cholesterolu.

Kozieradka pomaga kontrolować apetyt dzięki zawartości błonnika. Zmniejszony głód i spożycie żywności może pomóc w utracie wagi. Wreszcie, kozieradka pomaga zmniejszyć ogólnoustrojowy stan zapalny, który może zakłócać zdolność organizmu do przekształcania żywności w energię.

Żeń-szeń

Żeń-szeń jest kolejnym ziołem powszechnie stosowanym w medycynie alternatywnej. Ten korzeń rośliny został gruntownie przebadany. Badania dowiodły wielokrotnie, że żeń-szeń może pomóc zwiększyć metabolizm i pomóc w utracie wagi. Kiedy żeń-szeń jest połączony z codziennymi ćwiczeniami i zdrową dietą, stracisz więcej tkanki tłuszczowej i masy ciała niż ci, którzy polegają tylko na ćwiczeniach i diecie.

Żeń-szeń wpływa na metabolizm tłuszczu i cholesterolu poprzez wpływ na adiponektynę, leptynę i insulinę. Aktywne związki zawarte w żeń-szeniu (ginsenozydy) stymulują utratę tłuszczu na poziomie molekularnym, co pomaga zmniejszyć głód i utrzymać poziom insuliny. Wreszcie, żeń-szeń zwiększa poziom energii i zmniejsza zmęczenie. Kiedy żeń-szeń jest przyjmowany regularnie, system detoksykacji organizmu staje się bardziej efektywny w usuwaniu wolnych rodników z organizmu i zmniejszaniu stresu oksydacyjnego w organizmie.

Ważne jest, aby wiedzieć, że zioła mogą zapewnić wiele korzyści leczniczych, jak również wzmocnić smak żywności. Zioła takie jak kurkuma, żeń-szeń i oregano pomagają zwiększyć zdolność organizmu do spalania tłuszczu, zwiększyć metabolizm i zmniejszyć łaknienie.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *