Site icon Zioła na herbcio.pl

Zioła na zatoki – 7 najlepszych ziół na zdrowe zatoki

Jakie zioła na zatoki? W tym artykule omawiamy najlepsze zioła dla zdrowia zatok, abyś mógł oddychać z łatwością. Twoje zatoki są pierwszą linią obrony pomiędzy płucami a resztą układu oddechowego. Zbyt często dochodzi do ich zapalenia i zatkania podczas sezonowych wyzwań i ekspozycji na zanieczyszczenia środowiska. Zioła mogą pomóc wspierać ogólne zdrowie zatok. Zioła mogą zapewnić Twojemu organizmowi wsparcie, aby pomóc mu utrzymać prawidłowe funkcjonowanie i utrzymanie zdrowego układu oddechowego.

Zobacz również artykuł: 7 propozycji ziół na kaszel

Zioła na zatoki

Olejek z oregano

Możesz myśleć, że oregano jest dobre tylko do aromatyzowania spaghetti, ale specjaliści ajurwedyjscy używają go od wieków, aby pomóc wspierać zdrowe środowisko mikrobiologiczne w całym organizmie. Najnowsze badania wykazują, że oregano zawiera wiele lotnych olejków, które działają synergicznie, aby wspierać naturalną odporność organizmu na szkodliwe substancje obce, które mogą prowadzić do problemów z oddychaniem. Oregano zawiera karwakrol i kwas rozmarynowy, z których oba są uważane za naturalne środki przeciwdepresyjne i przeciwhistaminowe. Z tego powodu uważa się, że oregano jest w stanie pomóc w utrzymaniu zdrowych funkcji płuc.

Olej czarnuszki siewnej

Olej z czarnuszki siewnej pochodzi z nasion kwiatu (czarnuszki) Nigella sativa i był używany przez tysiące lat w jego rodzimym środowisku wokół Morza Śródziemnego w celu wspierania zdrowia płuc, zatok i dróg oddechowych. Tłoczony na zimno olej, jest doskonałym sposobem, aby doświadczyć korzyści z tego ajurwedyjskiego zioła dla wsparcia zatok, ponieważ proces przygotowania utrzymuje naturalną równowagę rośliny, utrzymuje olej tak blisko do oryginalnej rośliny, jak to możliwe, i zachowuje pełne spektrum zdrowych składników nasion.

Pokrzywa

Pokrzywa może wydawać się niczym więcej jak tylko uciążliwą dolegliwością, która pozostawia po sobie wysypkę, jeśli się jej dotknie, ale to zioło ma długą historię stosowania przez specjalistów ajurwedyjskich jako sposób na wspomaganie stanów zapalnych organizmu, co z kolei może wspierać zdrowie górnych dróg oddechowych i zatok. Możesz nawet skorzystać z odżywczych właściwości pokrzywy, ponieważ zioło to może być gotowane na parze i spożywane jak szpinak lub parzone jako herbata.

Krwawnik

Krwawnik pochodzi z Europy i zachodniej Azji, gdzie ma długą historię tradycyjnego stosowania jako ziołowy tonik. Jego stosowanie sięga tak daleko, że roślina (nazwa naukowa Achillea millefolium) została nazwana na cześć greckiego bohatera mitu, Achillesa, który podobno używał go do leczenia krwawiących ran swoich żołnierzy podczas wojny trojańskiej ponad 3000 lat temu.

Woskownica (Bayberry)

Bayberry ma długą tradycję wśród rdzennych Amerykanów, którzy używają kory jako tonik ziołowy, aby pomóc w utrzymaniu różnych funkcji w organizmie, w tym zatok i zdrowia dróg oddechowych. Zawodowcy ajurwedyjscy cenią Bayberry za wysoką liczbę tanin i właściwości rozgrzewające.

To unikalne połączenie wspomaga naturalne mechanizmy obronne organizmu (co może pomóc wspierać płuca i układ oddechowy nawet podczas sezonowych wyzwań).

Plantain (Banan warzywny z rodzaju Musa)

Plantain zioło jest niezwiązane z często bardziej znany owoc plantain, który wygląda jak banan. Plantain – zioła były tradycyjnie stosowane w celu wspierania zdrowej odpowiedzi immunologicznej zarówno wewnętrznie (gdy podjęte jako część zrównoważonej diety) i zewnętrznie (gdy stosowane jako środek miejscowy). Ponieważ plantain naturalnie zawiera śluz i ma wilgotne właściwości chłodzące, ma nieodłączną zdolność do wspierania zdrowia błony śluzowej. To te właściwości, które sprawiają, że Plantain jednym z najlepszych ziół dla wsparcia zdrowia zatok.

Lukrecja

Roślina lukrecji jest uprawiana od pokoleń i ceniona jako środek aromatyzujący do żywności, tytoniu, alkoholu i słodyczy. Aktywnym składnikiem lukrecji jest kwas glicyryzynowy, który jest 50 razy słodszy od cukru. Lukrecja jest uważana za roślinę tonizującą w wielu tradycyjnych systemach leczniczych i jest jednym z najczęściej stosowanych i zaufanych ziół wśród tradycyjnych praktyków botaniki. Roślina lukrecji ma tradycyjne zastosowanie, które wspomaga funkcjonowanie płuc, siłę oddechu i zdrową błonę śluzową.

Exit mobile version