Site icon Zioła – herbcio.pl

Zioła na trzustkę – 12 propozycji

Zioła na trzustkę? Czy są zioła pomagające na problemy trzustki? Przygotowaliśmy listę ziół – od regulowania poziomu cukru we krwi do odbudowy uszkodzonych tkanek.

Jaka jest rola trzustki w organizmie?

Trzustka jest właściwie gruczołem, który wytwarza enzymy pomagające rozkładać żywność w procesie trawienia. Soki trawienne wytwarzane przez trzustkę przemieszczają się małymi przewodami, które opróżniane są do jelita cienkiego. Przeciętnie trzustka produkuje około 200 g soków trawiennych każdego dnia. Soki te są po brzegi wypełnione enzymami, które pomagają w sprawnym przebiegu procesu trawienia.

Rak trzustki zaczyna się, gdy nieprawidłowe komórki w trzustce rosną i dzielą się nieprawidłowo, tworząc guz.

Zmiany te mogą być dziedziczone lub mogą wynikać z czegoś, na co byliśmy narażeni w ciągu naszego życia. Naukowcy zwrócili uwagę na kilka prekursorów, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka trzustki:

Oznaki i symptomy zapalenia trzustki

Objawy zapalenia trzustki obejmują ból w nadbrzuszu lub ból, który sięga do pleców i innych obszarów. Może on być nagły i intensywny lub zaczynać się jako łagodny ból, który nasila się po spożyciu pokarmu. Inne objawy mogą obejmować spuchnięty i delikatny brzuch, nudności, wymioty, gorączkę i szybkie tętno. Ciężkie przypadki mogą powodować odwodnienie i niskie ciśnienie krwi.

Jeśli masz jeden lub więcej z tych objawów, nie oznacza to, że masz raka trzustki. Najprawdopodobniej Twój organizm wyraża te objawy z powodu innego problemu leżącego u podstaw choroby. Konieczna jest rozmowa z lekarzem, aby dotrzeć do źródła przyczyny i w razie potrzeby podjąć leczenie.

Rak trzustki nie jest łatwy do wykrycia

Najważniejszą rzeczą, jaką osoba może zrobić, jest bycie proaktywnym. Należy poznać historię swojej rodziny i wcześnie poddać się badaniom genetycznym, aby mieć świadomość możliwości zachorowania. Zwróć uwagę na swoją dietę na wczesnym etapie życia. Zmiany w zdrowym stylu życia mogą poprawić wiele komplikacji, które mogą pojawić się w trakcie naszej podróży życiowej.

Zobacz również artykuł: Zioła na wątrobę

Na potężnej liście dobroczynnych ziół!

Dobra wiadomość jest taka, że dodanie ziół do diety wspomaga proces trawienia i może dodać trochę kreatywności do Twojego menu. Wiele osób ignoruje zdrowie trzustki, dopóki coś nie pójdzie nie tak. Ochrona tego małego klejnotu znajdującego się wśród pęcherzyka żółciowego, śledziony i wątroby jest bardzo ważna. Można to zrobić za pomocą kilku prostych zmian i kilku dodatków do diety.

Zachęcamy Cię do kreatywności i włączenia tej listy pokarmów i ziół do swoich przepisów. Pomóż odbudować swoją trzustkę i wspomóż niestrawność.

Czosnek

Kiedy w przepisie jest mowa o 3-4 ząbkach czosnku, czy trzymasz się tej ilości? Z uśmiechem przyznajemy, że kilka dodatkowych nie zaszkodzi! Oprócz nadania naszemu makaronowi dodatkowego “smaku”, zioło to obniża ilość cukru we krwi, jednocześnie podnosząc poziom insuliny. Osiągnij ten cel, spożywając 2-3 rozgniecione ząbki czosnku dziennie, dodając je do herbaty lub “doprawiając” nimi obiad.

Gorzknik kanadyjski (Goldenseal)

Nie musisz wędrować w dzikie ostępy, aby znaleźć to dobroczynne zioło. Jest ono znane jako jedno z najbardziej terapeutycznych i leczniczych właściwości na naszej planecie. Goldenseal obniża poziom cukru we krwi i wspomaga ogólne funkcjonowanie trzustki. Znany jest również jako środek antybakteryjny, przeczyszczający, antyseptyczny, tonizujący, pobudzający mięśnie, przeciwzapalny i przeciwskurczowy.

Liście oliwne

Powiedz swojej trzustce, żeby wzięła się za detoks całego ciała dzięki liściom oliwnym. Regularnie przyjmowany ekstrakt wspomaga zdrowe funkcjonowanie wątroby, tarczycy i trzustki. Ma on właściwości przeciwzapalne, które pomogą zmniejszyć ból i obrzęk spowodowany zapaleniem trzustki. Niektóre badania wykazały, że liście oliwne mogą pomóc powstrzymać wzrost komórek rakowych, jeśli są przyjmowane konsekwentnie.

Oregano

Ten cząber kuchenny pasuje do wielu rzeczy. Działa jako naturalny przeciwutleniacz fenolowy, posyp nim jajka na śniadanie lub dodaj do dania obiadowego.Ta zdrowa właściwość czyni go cennym w leczeniu utleniania spowodowanego cukrzycą. Jest wiadome, że oregano ma solidne właściwości antyhiperglikemiczne, które radzą sobie z długotrwałymi powikłaniami wynikającymi z cukrzycy.

Skrzyp

Skrzyp jest podstawowym ziołem obfitującym w krzemionkę, która wspomaga zdrowie i odbudowę uszkodzonych tkanek. Kiedy trzustka jest uszkodzona z powodu stanu zapalnego, zadzwoń do swojej lokalnej apteki lub sklepu z witaminami.

Gencjana

Goryczka to piękny kwiat, który podwaja się jako promotor zdrowia trzustki. Korzenie pomagają uzyskać przepływ soków trzustkowych, aby stworzyć zdrowy układ trawienny.

Jagody cedru

Znalezione w południowo-zachodniej Ameryce, te jagody wyglądają podobnie do winogron i posiadają składniki odżywcze, które pomagają całemu organizmowi. Nasiona i strąki pomagają regulować prawidłowe funkcjonowanie trzustki, wspierając w ten sposób stabilizację poziomu cukru we krwi.

Migdałecznik chebułowiec (Haritaki)

Powszechnie stosowane w Indiach haritaki uważa się za środek zapobiegający powstawaniu guzów nowotworowych w trzustce. Niektóre badania sugerują, że przyjmowanie ekstraktu z haritaki może obniżyć poziom cukru we krwi, co stanowi dodatkową wartość dla osób chorych na cukrzycę.

Mniszek (Dandelion)

Jakże chcielibyśmy, aby ludzie nie opryskiwali dziko rosnących na podwórku mniszków lekarskich! Ten znajomy żółty chwast jest znany z tego, że skutecznie zwalcza komórki raka trzustki. Niektóre badania sugerują, że ekstrakty z korzenia mniszka lekarskiego mogą powodować śmierć komórek rakowych, nie wpływając jednocześnie na normalne komórki. Zaparz trochę herbaty z mniszka lekarskiego, aby wypłukać toksyny w jelitach i odbudować uszkodzone tkanki trzustki.

Korzeń lukrecji

Korzeń lukrecji wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Posiada on właściwości przeciwzapalne, które zmniejszają ból i obrzęk. Jest doskonałym środkiem na różne dolegliwości związane z trzustką. Korzeń lukrecji można często znaleźć w postaci herbaty w lokalnych sklepach z naparami lub sklepach spożywczych.

Nagietek (Calendula)

Uzdrawiający od wieków nagietek oferuje właściwości przeciwwirusowe i przeciwzapalne oraz związki antygenotoksyczne. Znany jest ze swojej skuteczności w walce z rakiem. Jaskrawe pomarańczowe i żółte kwiaty są wystarczającym powodem, aby mieć tego uzdrowiciela w domu.

Cytryny

Ten potężny owoc pomaga utrzymać sprawne działanie trzustki poprzez stymulowanie uwalniania ważnych enzymów trawiennych. Wyciśnij odrobinę do wody lub dodaj do łososia, a przyniesie Ci to korzyści zdrowotne na długie lata!

Twoja trzustka jest mała, ale potężna! Proszę, nie ignoruj jej, dopóki coś nie pójdzie nie tak. Jest ona niezbędna w procesie endokrynologicznym i trawiennym, a łatwo ją przeoczyć. Proszę zrobić wszystko, aby dbać o siebie i swoją trzustkę. Proszę zawsze pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych, konsultacja z lekarzem jest niezbędna, a w żadnym wypadku nie należy zastępować lub dostosowywać leków bez konsultacji z profesjonalnym doradcą zdrowotnym.

Exit mobile version